Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club
2024. április 19. péntek // Emma névnap

Csapatmunka a csapatbajnokságon

2021. szeptember 16., csütörtök
Kilencedik helyen végzett egyesületünk, valamint a székesfehérvári Hunyadi DSE duója az Atlétikai Magyar Csapatbajnokság döntőjében.

Székesfehérvár adott otthont a tavaszi elődöntők után az idei évi csapatbajnokság döntőjének, valamint a félmaratoni országos bajnokságnak. A nyugati csoport elődöntőjéből a hatodik helyen jutottunk be a fináléba és a szabályoknak megfelelően a szomszédos megyebeli Hunyadi DSE gyaloglóival álltunk össze. A döntőben a fehérváriak három sportolóval tudtak segíteni minket.

A VEDAC-Hunyadi csapat a kilencedik helyen zárt 230.5 pontot gyűjtve, melyhez egyaránt hozzájárultak a fiatal, feltörekvő tehetségek és a rutinos versenyzők is.

Pásztor Bence

Pásztor Bence kalapácsvető 14 pontot gyűjtött, miután 71.37 méterrel a második helyen végzett.

Női gerelyhajításban Kövér Fanni felnőtt gerellyel remek eredménnyel lett második, az 55.06 méteres eredménnyel 12 pontot zsebelt be.

Kövér Fanni

London olimpikonja, Kovács Tamás a félmaraton OB-n elért hatodik helye a csapatbajnokságon értékes második helyet ért, amivel tizenegy pontot tett a közösbe.

Kovács Tamás

Akadt, aki két számban mérette meg magát. Strigencz Zalán diszkoszvetésben és súlylökésben is jól teljesített, előbbiben ötödik, utóbbiban hetedik lett, s így egymaga 14 pontot szerzett. Péringer Márk is ebben a két számban állt dobókörbe, jutalma 9 pont lett. Czeller Gábor is 14 ponttal gazdagította a csapatot: kalapácsvetésben elért ötödik és diszkoszvetésben megszerzett kilencedik helyével.

Strigencz Zalán

Czeller Gábor

A futóknál az ifjú tehetség, Honti Marcell 5000 méteren és 1500 méteren rukkolt elő nagyszerű eredményekkel, amivel 12 pont lett a jutalma.

Szemán Kitti 3000 akadályon, egyéni csúccsal szerzett értékes harmadik helyet, míg 5000 méteren szintén egyéni csúccsal nyolcadikként zárt, s ezzel 15 pontra tett szert.

Szemán Kitti

Rédling Renáta is két versenyszámban szerzett értékes pontokat, összesen 12 pontot futott össze, 1500-on hatodik, 800-on pedig nyolcadik lett.

Az egész csapat teljesítményét dicséret illeti, a megszerzett 9. hely igazi csapatmunka volt, amihez hozzájárultak az ifjú tehetségek és a rutinos versenyzők is. Utóbbiak közül többen munka és család mellett vállalták a részvételt, mellyel hozzájárultak a csapat sikeréhez és a VEDAC közösségéhez.

7. Csekő Miklós 63.77 (PB),
8. Minyó Bence 50.27.