Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club
2024. április 16. kedd // Csongor névnap

Kovács Tamás győzelme

2021. szeptember 01., szerda
Egyesületünk rutinos futója, Kovács Tamás nyerte a Wizz Air Budapest Félmaraton tízkilométeres számát.

A Wizz Air Budapest Félmaratont az idén 36. alkalommal rendezték meg. A nyárzáró eseményen elmaradt a résztvevők száma az eddig megszokottól, azonban figyelembe véve, hogy csak védettségi igazolvánnyal lehetett futni, a hatezres létszám nem tűnik olyan rossznak. A hatezer futó az ország 765 településéről érkezett.

Ahogy azt megszokhattuk, a 21 kilométeres félmaratonra egyéniben és váltóban is lehetett nevezni, valamint tíz kilométeren is versenyt hirdettek.

A tíz kilométeres távon veszprémi siker született: a londoni ötkarikás játékok maratoni indulója, Kovács Tamás nyert meggyőző fölénnyel 32:10 perccel. A mögötte második helyen záró Oleg Yakimenko 34:41 perccel ért célba.