2024. április 28. vasárnap // Valéria névnap

Két nap Debrecenben

2015. szeptember 09., szerda
A VEDAC atlétái két arany-, két ezüst- és három bronzérmet szereztek a második alkalommal kiírt Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőjében.

Szeptember 5-6-án, Debrecenben rendezték a 2. Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőjét, ahol az első napon húsz, a másodikon pedig tizennyolc versenyszámban mérték össze tudásukat a legjobb hazai atléták. A VEDAC-ot húsz versenyző - tíz férfi és tíz női – képviselte.

Férfi kalapácsvetésben két veszprémi is felállhatott a dobogóra. Az olimpiai bajnok szombathelyi Pars Krisztián mögött Hudi Ákos a második (71.81), Pásztor Bence a harmadik (71.31) helyet szerezte meg. Súlylökésben Páli Viktor bronzérmet szerzett 16.99 méterrel.

Férfi 400 méter gáton Bartha László harmadik (54.21), 400 méteren hatodik (49.65) lett. Férfi 800 méteren Kiss Gergő a negyedik (1:54.26), Kovács Olivér a nyolcadik (1:57.46) helyen ért célba. 5000 méteren Kovács Tamás ötödikként (15:10.57) zárt. 3000 méter akadály Nick Márton hatodik (9:45.73), Fux Dániel nyolcadik (10:07.22), diszkoszvetés Mozsdényi Dávid szintén nyolcadik (49.73) lett.

A nők között Kéri Bianka duplázni tudott: 400 méteren 55.28 másodperccel, 800 méteren 2:09.44-es eredménnyel végzett az élen, utóbbi versenyszámban Bányai Petra nyolcadik (2:22.63) lett.

Kalapácsvetésben négy veszprémi versenyzői is bejutott a nyolcas döntőbe, Orbán Éva második (64.23), Fertig Fruzsina ötödik (60.05), Molnár Boglárka hetedik (54.20), Vass Tamara nyolcadik (45.33) lett.

3000 méter akadály Somogyi Anett a negyedik helyet (10:57.58) szerezte meg, 5000 méteren pedig ötödik lett (17:56.61), megelőzve a hatodikként célba érkező Ladányi Fruzsinát (18:09.38). Diszkoszvetésben Kálmán Alexandra hatodik (41.17), 100 méter gáton Osváth Erzsébet nyolcadik (16.19) lett.

A következő hétvégén is sűrű lesz az atlétikai versenynaptár, hiszen Magyarország Atlétikai Csapatbajnokságának döntőjét, a Serdülő Csapatbajnokságot és a Félmaraton Országos Bajnokságot is egy hétvégén rendezik meg, természetesen a VEDAC atlétáinak részételével .