2024. május 04. szombat // Mónika névnap

11 érem három nap alatt

2015. augusztus 21., péntek
A VEDAC mérlege három arany-, két ezüst- és hat bronzérem az idei felnőtt atlétikai országos bajnokságon.

Székesfehérváron rendezték a 120. Atlétikai Magyar Bajnokságot, ahol a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolói ezúttal is jól szerepeltek.

A három napon át lezajlott országos bajnokság első érmét a VEDAC 4x100 méteres női váltója szerezte, a Loránd Lilla, Renkó Evelin, Csorba Eszter, Kéri Bianka összetételű váltó 50.22 másodperces idővel a harmadikként ért célba.

Női kalapácsvetésben Orbán Éva címvédőként, a versenyszám abszolút esélyeseként lépett dobókörbe. Nem kezdődött azonban jól számára a verseny, hiszen zsinórban négy érvénytelent dobott, azonban ötödikre átvette a vezetést (68,57), majd 69,67 méteres eredményével bebiztosította a győzelmet, ami a kilencedik országos bajnoki címet jelentette számára. A Continent Company SE versenyzője, Bácskay Zsófia harmadik lett 66,87 méteres egyéni csúccsal, a VEDAC-os Molnár Boglárka 57.51 méterrel hatodik lett.

Kéri Bianka két bajnoki címet is begyűjtött. Előbb 400 méteren utasította maga mögé a mezőnyt 54,74 másodperccel, majd másnap 800 méteren is a legjobbnak bizonyult, így 2:06,94-es eredményével duplázni tudott.

Férfi kalapácsvetésben borítékolható volt a szombathelyi olimpiai bajnok Pars Krisztián győzelme (78,35), mögötte viszont két VEDAC-os is felállhatott a dobogóra. Pásztor Bence 72,41 méterrel ezüstérmet szerzett, Hudi Ákos pedig 71,48 méterrel a harmadik helyet szerezte meg, Töreky Balázs nyolcadik (61.75) lett.

Női 3000 méter akadályon Somogyi Anett harmadikként (10:47.03) ért célba, 5000 méteren hetedik (18:17.24) lett, utóbbi versenyszámban Ladányi Fruzsina nyolcadikként ért célba (18:23.79). Kiss Gergő 800 méteren szerzett bronzérmet 1:50,36-os időeredménnyel, Bartha László 400 gáton második (53.21) lett.

Minczér Albert 5000 méteren állt rajthoz, és 14:32.20-as időeredménnyel harmadikként ért célba.

Az országos bajnokság utolsó érmeit a férfi súlylökőknek adták át, a VEDAC atlétája, Páli Viktor 17,03 méterrel a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A férfi 4x400 méteres váltó (Kovács Olivér, Kiss Gergő, Takács Dávid, Bartha László) negyedikként ért célba (3:21.61), a női 400-as váltó (Kéri Bettina, Kéri Bianka, Bányai Petra, Csorba Eszter) ötödik (3:59.26) lett. Férfi diszkoszvetésben Mozsdényi Dávid hetedikként (52.41) zárt.