2024. április 27. szombat // Zita névnap

Érmek és egyéni csúcsok

2024. március 24., vasárnap
Két magyar bajnoki címet, két további érmet, valamint értékes helyezéseket és számos egyéni csúcsot tudhat magáénak a dobócsapatunk, amely az U20-as, U18-as, U16-os korosztálynak kiírt téli dobó országos bajnokságon bizonyított.

A fővárosi Lantos Mihály Sportközpontban vetélkedett három korosztály is kalapács- és diszkoszvetés, valamint gerelyhajítás versenyszámokban a téli dobó ob-n.

Fertig Fanni országos bajnoki címet ünnepelhetett

A veszprémiek közül kiemelkedő eredményt ért el Fertig Fanni U18-as kalapácsvető, aki közel hat métert vert a mögötte másodikként végző ellenfelére. Ráadásul a 62.91 méteres eredményével Mozsdényi Dávid tanítványa nemcsak országos bajnoki címet ünnepelhetett, hanem a világranglistán is az élre ugrott. Fanni diszkoszvetésben is kitett magáért, 29.32 méterrel, új egyéni csúccsal a hatodik helyen végzett.

Ugyanebben a korcsoportban Tombor Kristóf is bajnok lett: a gerelyhajító, aki Török Krisztián keze alatt pallérozódik, 61.67 méterrel, több mint négy méteres fölénnyel utasította maga mögé a mezőnyt.

Tombor Kristóf is bajnok lett

Ezüstérmet érdemelt ki remek versenyzéssel Dobi Míra az U16-os kategóriában, aki diszkoszvetésben 29.69 méterrel szintén új egyéni rekordnak örülhetett.

Ugyancsak a dobogó második helyét foglalta el Molnár Petra kalapácsvető, aki 46.45 méterrel szerezte meg az ezüstérmet.

Molnár Petra kalapácsvető ezüstérmet kapott a dobásáért

Két negyedik helyről is be tudunk számolni. Az U16-os fiúknál kalapácsvetésben Edvy Benedek 42.17 méterrel, gerelyhajításban Esső Ádám 46.99 méteres új egyéni legjobb eredményével végzett az előkelő pozícióban.

Ilowski Zolna az U16-osoknál végzett az ötödik helyen gerelyhajításban (35.16).

Jutott még három nyolcadik helyezés is a csapatnak: az U20-as kalapácsvető Menyhárt Balázs új egyéni csúcsot elérve végzett a pontszerző helyen 42.25 méterrel. Az U18-asoknál kalapácsvetésben Kovács Viktória 28.16 méterrel, míg az U16-osoknál Gáspár Nóra gerelyhajításban zárt ezen a helyen 28.30 méterrel.

Eredmények:

U20. Férfi. Diszkoszvetés: 12. Fekete András 32.08. Kalapácsvetés: 8. Menyhárt Balázs 42.25.

U18. Férfi. Kalapácsvetés: 9. Kis Zétény Félix 36.61. Gerelyhajítás: 1. Tombor Kristóf 61.67, 10. Mátyás Gergő 42.95. Női. Diszkoszvetés: 6. Fertig Fanni 29.32, 16. Kovács Viktória 21.56. Kalapácsvetés: 1. Fertig Fanni 62.91, 8. Kovács Viktória 28.16. Gerelyhajítás: 10. Fekete Írisz 23.10.

U16. Férfi. Kalapácsvetés: 4. Edvy Benedek 42.17, 11. Takács Alex 23.98. Gerelyhajítás: 4. Esső Ádám 46.99, 12. Dávid Botond 36.75, 22. Lecsek Krisztián 30.15. Leány. Diszkoszvetés: 2. Dobi Míra 29.69. Kalapácsvetés: 2. Molnár Petra 46.45, 9. Buzál Anna 28.30, 11. Karácsony Míra 17.27, 12. Benis Fanni 15.80. Gerelyhajítás: 5. Ilowski Zolna 35.16, 8. Gáspár Nóra 29.18, 11. Buzál Nóra 25.28, 13. Benis Fanni 19.93.