2024. április 19. péntek // Emma névnap

Veszprémi fedett pályás sikerek

2014. február 23., vasárnap
Minczér Albert, Kéri Bianka és Páli Viktor bajnoki címet szereztek, valamint további négy dobogós helyezéssel gazdagodott a VEDAC.

A hétvégén rendezték az idei fedett pályás atlétikai bajnokságot, ahol a VEDAC atlétái remekül teljesítettek. Az első versenynapon női és férfi 400 méteren is felállhatott a dobogóra veszprémi futó. Női 400 méteren a felnőtt Európa-bajnokságra készülő Kéri Bianka magabiztosan (55,13) diadalmaskodott. A férfi 400-asok versenyében Takács Dávid (49,22) bronzérmet szerzett, Bartha László (49,61) kilencedik lett.

Férfi súlylökésben (7,26 kg) VEDAC-os bajnoki cím született: Páli Viktor (17,76) szerezte meg az aranyérmet.

Férfi 1500 méteren Szögi István Dániel (4:03,62) az 5. helyet szerezte meg, férfi magasugrásban pedig Sántik Dávid (1,95) hetedik lett.

A fedett pályás OB második napjára is jutottak veszprémi sikerek. Férfi 3000 méteren a VEDAC olimpikonja, Minczér Albert közel tíz másodpercet (8:15,22) vert a mezőnyre, Szögi István Dániel (8:42,99) pedig negyedik lett.

Férfi 800 méteren Takács Dávid az ex-VEDAC-os Tulok Mátyással holtversenyben (1:50,64) lett második, Kiss Gergő Xavér (1:52,36) ugyanebben a számban hatodik lett. Női 3000 méteren Somogyi Anett hetedik (10:26,01), Badis Anissa Zsófia nyolcadik (10:29,35) lett.

A VEDAC 4x400 méteres váltói is begyűjtöttek két dobogós helyezést. A női 400-as váltó Göncz Anna, Steierlein Jennifer, Farsang Evelin, Kéri Bianka összeállításban (3:54,36) ezüstérmet szerzett. A férfi 400-as váltó bronzérmes (3:21,20) lett, a csapat tagjai Kiss Gergő Xavér, Takács Dávid, Szögi István Dániel és Bartha László voltak.

A VEDAC sportolóit Tóthné Stupián Anikó, Zentai Tibor, Kungl József és Koós Hutás László készítette fel.

3000 m férfi felnőtt
1. Minczér Albert 1986 VEDAC 8:15,22