Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club
2024. március 28. csütörtök // Gedeon névnap

Mezei futás optimális környezetben

2021. november 14., vasárnap
Több korosztály és versenyrendszer indulóit felvonultató, remek hangulatú mezei futóversenyt rendeztünk Nemesvámoson.

A Mezei Futó Magyar Liga második fordulóját és a Sport XXI. program Közép-Dunántúli régiójának mezei futó viadalát is lebonyolította egyesületünk. A szervezők odaadó munkáját az égiek is értékelték, hiszen kiváló, napsütéses késő őszi időben bonyolódott le a rendezvény.

Az eseményre az ország minden pontjáról érkeztek atléták, közel ötszáz futó mutatta meg tudását, felkészültségét Nemesvámoson. A szervezők ügyeltek arra, hogy jól futható, technikás pályát alakítsanak ki. A rendelkezésükre álló területet maximálisan kihasználták a nagyszerű adottságokkal rendelkező településen.

A VESZ-MONT GROUP Kupáért zajló ligaversenyben a felnőtt nőkre 5000 méter, míg a férfiakra 7000 méter várt. Előbbi számot Tóth Lili nyerte, aki már az első fordulóban is mindenkinél gyorsabb volt. Ugyanitt a VEDAC-tól Tóth Eszter a tizedik, míg Szemán Kitti a tizenharmadik helyen végzett. A férfiaknál Karsai Gábor Békéscsabáról állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Az ifjúságiaknál (U18) a lányoknak 4000 métert, a fiúknak 5000 métert kellett teljesíteniük. Itt az idén nyáron tájfutásban korosztály Európa-bajnoki címet szerző Máramarosi Rita nyert. Alig maradt le a dobogóról Rédling Renáta, aki negyedik helyen futott be. Csapattársa Szemán Kata pedig ötödik helyen zárt. Bognár Emma a 20., Németh Dóra a 25. helyen végzett. Az ifi fiúknál Szabó Benjámin volt a leggyorsabb A VEDAC versenyzői közül Balogh Attila a tizenegyedik, Bálint Gergő a tizenkettedik helyezést érte el.

Az U16-os és U14-es korosztály versenyzői egyidőben rajtoltak. A lányoknak 3000, a fiúknak 4000 méteres megméretés jutott. A lányoknál a Team Újbuda sportolója, Szalai Fanni ért be elsőként a célba, ugyanitt Esső Dóra a tizenötödik, Hamerli Luca a tizennyolcadik helyen végzett. A fiúknál Mayer Zsombor (TSC-Geotech) aranyérmet vehetett át, a veszprémi Furda Botond az ötödik, Mireider Gergő a hatodik, Fischer-Kovács Milán a tizenhatodik helyen végzett.

A ligaversenyek felvezetéseként elrajtolt Kölyök Futam az Öveges Zsalutechnika Kupáért zajlott.

A 2012-es fiúk versenyében Kerékjártó Dániel (Viadukt SE), Tamás Máté (VEDAC) és Ziener Zalán (PSN Zrt.), a lányok között Szemán Dorka (VEDAC), Reicher Flóra (Tovafutók SE), Papp Emese (Viadukt SE) állhatott fel a dobogóra. A 2013-as fiúk között Esső Gergő (VEDAC), Speiser Barna (SVSE), Gaál Barna (Havasi Gyopár FE), a lányoknál Bajai Médea (VEDAC), Mészáros Csenge (VEDAC), Wölfinger Liza (Pápai AC) volt a legjobbak sorrendje. A 2014-es fiúk megmérettetésében Halász Jakab (PSN Zrt), Kerékjártó Márk (Viadukt SE). Nyemcsok Dorián (SVSE), a lányok között Sass Noémi (VEDAC), Schindler Dóra (SVSE), Schindler Luca (SVSE) sorrend alakult ki.

Áttérve a Sport XXI. Program Közép-Dunántúli Régió versenyére: az U12-es fiúknál a VEDAC-os Csima Alex futotta le leggyorsabban a 2000 méteres távot, klubtársa Esső Ádám pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Jól szerepelt még Morgan Tivadar (6.), Eichberger Ádám (10.), Fehér Benedek (12.), Fazekas Milos (16.), Németh Dénes (19.), Tróbert András (26.), Nagy Zsombor (28.), Kopácsi Ádám (42.), Babják Tamás (44.), Kalmár Bence (45.).

Az U12-es lányoknál az SVSE-s Meilinger Vivien nyert, megelőzve a VEDAC-os Sipos Hannát. Csordás Lili az ötödik, Németh Flóra a 14., Simon Leila a 15., Pál Gréti a 19. helyen zárt. Dicséret illeti Ilowski Zolnát (25.), Gáspár Nórát (26.), Zalavári Sonját (30.), Varga Mírát (31.), Bakai Noémit (32.), Benis Fannit (33.), Pál Blankát (34.) is.

Csapatban a VEDAC fiataljai a második helyet érdemeltek ki.

Az eseményen tiszteletét tette Ovádi Péter, a térség országgyűlési képviselője is, aki civilben rendszeresen fut, és szívesen áll rajthoz különböző futóversenyeken. Ott volt természetesen Sövényházi Balázs, Nemesvámos polgármestere. Mindketten a verseny védnökeiként a díjak átadásában is segédkeztek.