2024. április 19. péntek // Emma névnap

Két ezüstérem a serdülő ob-n

2021. február 10., szerda
Szemán Kata és Balogh Attila is dobogóra állhatott az U16-os fedett pályás atlétikai országos bajnokságon.

A serdülő korosztálynak tartottak országos fedett pályás atlétikai bajnokságot, s ezzel egy időben egy nyílt viadalon mutathatták meg felkészültségüket a sportolók a BOK csarnokban. Egyesületünk több fiatalt is nevezett a két erőpróbára.

Kovács Jázmin, Bognár Emma, Esső Dóra, Szemán Kata, Szemán János, Balogh Attila, Furda Botond

Az U16-os ob-n két ezüstérmet szereztek a veszprémiek. A fiúknál Balogh Attila 800 méteren második helyen végzett, míg 1500 méteren alig maradt le a dobogóról, és negyedik lett. A lányoknál Szemán Kata is hasonlóan szerepelt: 800 méteren a dobogó második fokát foglalhatta el új egyéni csúccsal, míg 1500 méteren a negyedik helyezést szerezte meg. Klubtársa Bognár Emma is ezen a két távon indult, a rövidebb távon hatodik, a hosszabbon tizennegyedik lett, ám mindkétszer új egyéni rekordot futott.

Az U16-os viadalon szintén megdöntötte eddigi legjobb eredményét Furda Botond 800-on és 1500 méteren, Esső Dóra és Németh Dóra ugyancsak ezen a két távon, Kovács Jázmin pedig 800-on.

Balogh Attila, Szemán János, Szemán Kata

Ugyanezen a hétvégén rendezték meg a MASZ Nyílt Fedett Pályás Versenyét, ahol szintén fiatalok képviselték a veszprémi klubot.

A férfiaknál Honti Marcell 1500 méteren új egyéni csúcsot ért el 4:02.35 perccel és ezzel ötödik lett. Szintén egyéni legjobb eredményt könyvelhetett el Edvy András is.

A nőknél 400 méteren a 16 esztendős Fekete Júliát és Rédling Renátát kell kiemelnünk. Előbbi 400 méteren tizedik lett új egyéni rekorddal, de a legjobb húsz között ő volt a legifjabb résztvevő, és versenyről versenyre egyre közelebb kerül az ifi EB részvételhez, a 20. pedig éppen az említett klubtársa lett. Rédling Renáta 800 méteren volt az egész mezőny legfiatalabbja, s itt végzett a 13. pozícióban.

Dicséret illeti még Arnhoffer Katát, aki 1500-on lett kilencedik.