2024. április 19. péntek // Emma névnap

Az év első versenye

2021. január 15., péntek
Szekszárdon rendezték az év első futóversenyét, a Mezei Futó Liga második fordulóját, ahol a VEDAC tíz fővel képviseltette magát.

A megméretésre ezúttal egy szűkebb csapattal utazott el az egyesület, csak utánpótlás korúakat indított az egyesület.

A férfiaknál az U18-as korosztályban Honti Marcell remek versenyzéssel a dobogóra is felállhatott. A hat kilométeres viadalon óriási hajrában dőlt el az érmek sorsa, a második helyezett Árvai Róbert mindössze három másodperccel előzte meg a veszprémi fiút. Ugyanitt Lents Barnabás a 13. helyen zárt.

A nőknél az U18-as korosztályban négy kilométert kellett teljesíteni. A veszprémiek közül Szemán Kitti tette ezt meg a leggyorsabban, amellyel korcsoportjában a hatodik helyen ért célba. Mögötte holtversenyben Tóth Eszter és Rédling Renáta a hetedik lett, Arnhoffer Kata pedig a kilencedik.

Az U16-osok férfiaknál Balogh Attila a kilencedikként végzett. A nőknél pedig Szemán Kata hatodik helyét kell megemlíteni. Klubtársai, Bognár Emma, és Kovács Jázmin a mezőny második felével értek célba.