2024. április 26. péntek // Ervin névnap

Szenior éremdömping

2020. szeptember 11., péntek
Taroltak szenior sportolóink a Budapesten megrendezett országos bajnokságon. Két olyan atléta is indult, Király Kinga, valamint Benes Magdolna, aki triplázni tudott, vagyis három aranyérmet szerzett.

Véghelyi Anita, Lennert Olga, Fonyó Sándor, Bellér Zsuzsa, Kósa Zoltán

Szép számú csapattal vett részt a szenioroknak megrendezett országos bajnokságon a VEDAC. A sportolók összesen tizennégy alkalommal állhattak fel a dobogó legfelső fokára, és ezen felül begyűjtöttek további három érmet.

Az M40-es kategóriában Kovács Zoltán 100 méteren harmadik, 200 méteren második helyen ért célba. Kósa Zoltán az M50-es kategóriában két számban nyert: 400 méteren és 400 gáton is. A hegyifutásban is jeleskedő és hosszú sérülés után újra versenyző Fonyó Sándor 5000 méteren volt a leggyorsabb az M35-ös korcsoportban.

Kovács Zoltán

A nőknél Király Kinga három számban – 100, 200 és 400 méteren – is a dobogó legfelső fokára állhatott a W35-ösök között. Véghelyi Anita a W45-ös kategóriában 400 és 800 méteren szerzett aranyérmet.

Király Kinga

Lennert Olga 5000 méteren nyert a W40-es kategóriában, míg Bellér Zsuzsanna második lett ugyanebben a számban a W45-ös korcsoportban.

Benes Magdolna

Ahogy azt már megszokhattuk, a dobó számokban Benes Magdolna és Gosztolai Mária gyűjtögette szorgosan az érmeket. Előbbi súlylökésben, kalapács- és nehézkalapácsvetésben is a legjobbnak bizonyult. Utóbbi pedig súlylökésben és diszkoszvetésben nyert. Gosztolai Mária súlylökésben elért eredményét mindenképpen ki kell emelnünk, a 9.42 méterrel gyakorlatilag csak a W40-es kategóriában nem nyert volna, tehát az egész mezőnyt tekintve ez volt a második legjobb eredmény.