2024. március 28. csütörtök // Gedeon névnap

Századik bajnoki cím a régi motorosoktól

2019. október 02., szerda
Koós Hutás László századik felnőtt bajnoki aranyérmét ünnepelhette edzőként a tíz kilométeres országos bajnokságon, ahol a VEDAC kiemelkedően szerepelt.

Szombathelyen rendezték meg Magyarország 10 kilométeres Országúti Futó Bajnokságát, egyesületünk szép számú csapatot indított. A veszprémiek remek egyéni, ennél fogva csapatban is kiváló eredményeket értek el.

A női felnőtt csapat

Koós Hutás László csapatvezető sajnálatát fejezte ki, hogy két meghatározó sportolójuk, Koszár Zsolt és Bertalan Renátó, sérülés miatt nem tudott részt venni az eseményen. Szerinte velük a felnőtt férfi csapat a bajnoki cím egyik legfőbb várományosa lehetett volna.

- Örömmel tölt el viszont, hogy Kovács Tamás szezoncsúcsot futva az előkelő hatodik helyen végzett, csapatban pedig Odonics Gáborral és a fiatal Rezeli Martinnal ötödik helyen zártak – mondta el.

Megtudtuk még tőle, a női csapat bajnoki címe kiemelt helyet kap a sok jó eredmény között, hiszen olyan „régi motorosok” érték el ezt az aranyat, akik évtizedek óta szállítják a VEDAC-nak a jobbnál, jobb eredményeket. Weibl (Badis) Anissa Zsófia második, Brassay Réka az ötödik helyet érte el, és Kiss Melindával kiegészülve állhattak fel a dobogó tetejére.

Kiderült, ez az aranyérem Koós Hutás László századik felnőtt bajnoki címe edzőként.

- Igen, emlékszem az elsőre – mondta mosolyogva: - Még Dóczi Éva szerezte 1990-ben. A századik is emlékezetes számomra, ők régi tanítványaim, akiktől már nem is várhattam hasonlót, de mégis kitettek magukért.

Az ifjúsági 4 x 2.5 km-es váltó ezüstérmet szerzett

A további eredményeket is véleményezte, és úgy ítélte meg, ahhoz képest, hogy közel két éve gyakorlatilag a nulláról kezdték el újra a futó szakág építését, szépen haladnak. Most már az utánpótlás korosztályban is akad 30-40 olyan fiatal, akikre lehet építeni, akik kitartóan dolgoznak, és remek eredményekre is képesek lehetnek, ezt bizonyították most. Hozzátette, reményteli a VEDAC futó szakágának jövőképe.

A női junior csapat első helyen ért célba

Négy további érmet szállítottak a fiatalok az OB-n. A női junior csapat (Mérő Dominika, Koós Réka, Nagy Márta) első, a női U23-as csapat (Szigeti Beatrix, Bencsics Boglárka, Darics Nikolett) második lett. Az ifjúsági 4 x 2.5 km-es váltó (Edvy András, Honti Marcell, Medveczky Levente, Bálint Benedek) ezüstérmet szerzett, míg az ifjúsági lány váltó (Szemán Kitti, Bálint Laura, Lantai Anna, Inhof Lili) bronzérmes lett.