2024. április 19. péntek // Emma névnap

Ragyogó szenior EB eredmények

2019. szeptember 28., szombat
Minden éremből jutott egyesületünk sportolóinak a nemrégiben megrendezett szenior atlétikai Európa-bajnokságon.

Kósa Zoltán (középen) az M50-esek kategóriájában három futószámban indult

Három csodás olaszországi város, Caorle, Jesolo és Velence adott otthont a szenior atléták kontinens vetélkedőjének. A versenyen 35 ország képviselői vettek részt, a legnagyobb számban a franciák képviseltették magukat, összesen 895 sportolójuk nevezett, míg a magyar küldöttség 53 fős volt. A VEDAC-ból Benes Magdolna, Gosztolai Mária és Kósa Zoltán mutatta meg tudását.

Benes Magdolna Európa-bajnok lett

Benes Magdolna két számban indult a W65-ös kategóriában. Kalapácsvetésben Európa-bajnoki címet szerzett 32.81 méterrel, míg nehézkalapácsban 11.41 méterrel alig maradt le a dobogóról és negyedik lett.

Gosztolai Mária kétszer is dobogóra állt a W70-es korcsoportban: súlylökésben 9.39 méterrel ezüstérmesként zárt, diszkoszvetésben 24.02 méterrel a harmadik helyezést szerezte meg.

Gosztolai Mária (jobbra) két éremmel térhetett haza

Kósa Zoltán az M50-esek kategóriájában három futószámban próbálkozott: 400 méteren 57.42 másodperccel az előkelő 12. helyen zárt, míg 800 méteren 2:15.85 perccel a 20. lett. A legjobb eredményét 400 gáton érte el, ahol 1:02.47 perccel az ötödik helyet szerezte meg.