2024. április 24. szerda // György névnap

Veszprémi fölény a Serdülő Ligában

2019. szeptember 05., csütörtök
Az atlétikai liga döntők serdülő korosztályában a mi egyesületünk lett a legeredményesebb.

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a fővárosi Lantos Mihály Sportközpontban a 3. Atlétikai Magyar Serdülő Ligát, valamint a 6. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntőt. A két napos eseményen nagyszerű eredményeket ért el a VEDAC, a serdülő korosztályban pedig a legeredményesebb hazai egyesületnek bizonyult öt aranyéremmel, megelőzve a három elsőséget elért Debreceni Sportiskolát.

A felnőtteknél magasugrásban Sántik Dávid idei legjobb eredményét érte el

A Liga döntőkben számonként nyolcan versenyeznek. A hat viadalból álló sorozatban az adott számban legtöbb pontot szerző atléták kaptak meghívást a döntőkre. A felnőtteknél magasugrásban Sántik Dávid idei legjobb eredményét érte el, 2.04 méterrel pedig a hatodik helyet szerezte meg.

A mezőny legfiatalabb tagjaként hetedik helyen végzett a diszkoszvetőknél Péringer Márk 45.56 méterrel. Ugyancsak hetedik lett a gerelyhajító Török Krisztián 60.41 méterrel. A nőknél Orbán Éva kalapácsvető 58.01 méterrel negyedik helyezést ért el. Ugyanitt Gombás Petra hatodik lett 53.72 méterrel.

A serdülők népesebb csapattal vettek részt a viadalon, és a számok jelentős részében született VEDAC-os érem.

A lányoknál 300 méteres gátfutásban Fekete Júlia állhatott fel a dobogó legalsó fokára 47.45 másodperces idővel. A 300 méteres síkfutásban viszont már utolérhetetlen volt és 41.17 másodperccel, kellő magabiztossággal megnyerte a számot.

Vadászi Bíborkának mindössze két századon múlt az érem 100 méteren, végül 12.83 másodperces idejével nem tudott dobogóra állni, negyedik lett.

Rédling Renáta (pirosban) ezüstérmesként végzett 800 méteren

Rédling Renáta ezüstérmesként végzett 800 méteren, 2:18.86-os idővel, új egyéni csúccsal. Ugyanebben a számban Szemán Kata a nyolcadik helyen ért célba (2:29.82). Az előbb említett Rédling Renáta 1500 méteren is kitett magáért, ott is egyéni rekordot futott és 4:58.44 perccel harmadik helyen fejezte be a versengést. A negyedik klubtársa, Szemán Kitti lett 4:59.44-es eredménnyel, de a hetedik helyen is VEDAC-os sportoló végzett, Arnhoffer Kata személyében (5:21.06).

A 3000 méteres versenyben Szemán Kittit szólították dobogóra, 10:55.45 perces idejével bronzéremnek örülhetett.

Kövér Fanni két számban is győzött: diszkoszvetésben több mint hét métert vert a mezőnyre és 43.57 méterrel érdemelte ki az aranyérmet. Gerelyhajításban pedig több mint két és fél méterrel hagyta le a riválisokat, 49.02 méterrel nyerte a számot.

Kövér Fanni két számban is győzött

Ugyancsak a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel Csatári Jázmin kalapácsvető, aki szintén fölényes sikert könyvelhetett el 62.42 méteres eredménnyel.

A fiúknál Honti Marcell két számban indult: 800 méteren 2:09.00 perccel ötödik helyen zárt, míg 1500 méteren mindenkit maga mögé utasított 4:57.38–as idejével.

Súlylökésben Csekő Miklós alig maradt le a dobogóról, 16.32 méterrel negyedik helyen zárt. Kalapácsvetésben viszont már nem maradt el az érem, 62.66 méterrel bronzéremnek örülhetett.

Görföl Benedek kalapácsvetésben 55.72 métert ért el, és ezzel a hetedik helyet szerezte meg.