Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club
2024. március 28. csütörtök // Gedeon névnap

Nincs verseny Gosztolai arany nélkül

2019. július 31., szerda
Három érmet szereztek sportolóink a közelmúltban megrendezett szenior válogatott viadalon.

Hat nemzet legjobb szenior atlétái, köztük a VEDAC sportolói vetélkedtek a közelmúltban a zalaegerszegi Városi Atlétikai Centrumban. A vendéglátókon kívül Ausztria, Csehország, Horvátország, Svájc, Szlovénia versenyzői vettek részt. A legidősebb résztvevő egy svájci hölgy volt, aki 87 évesen vállalta a versenyzést. A magyaroknál a 82 esztendős Lóki Istvánné volt a rangidős.

A magyar csapat

A hét órás maratoni versenyen minden korosztály képviseltette magát, és több ragyogó veszprémi eredmény is született.

Kósa Zoltán 400 méteren 56.60 másodperccel a negyedik lett. Tagja volt a 4x100-as váltónak, amely 48.23 másodperccel nyert, valamint a 4x400-as váltónak is, ami 4:11.70 perccel a negyedik lett.

Kósa Zoltán (jobbról a második)

Súlylökésben Gosztolai Mária 9.11 méterrel ezüstérmet érdemelt ki, viszont diszkoszvetésben 26.12 méterrel nagyon magabiztosan nyert.

Gosztolai Mária

Kalapácsvetésben Benes Magdolna 31.41 métert ért el, ötödik helyezést szerzett vele. A csapatversenyt Ausztria és Csehország gárdája nyerte.