Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club
2018. november 21. szerda // Olivér névnap

Kis-Balaton Bajnokság: több mint kétszáz nevezés

2018. július 24., kedd
Futó, ügyességi és dobószámokban mérték össze tudásukat a résztvevők a Kis-Balaton Bajnokságon.

A hagyományoknak megfelelően a Balaton Bajnokság előtt egyesületünk a legifjabb generáció számára rendezte meg a Kis-Balaton Bajnokságot. Az idén először a főverseny előtti napon bonyolították le az U11-es, U13-as erőpróbát, hogy a kicsiknek is megfelelő figyelem jusson. Több mint kétszázan neveztek a versenyre, ahol a dobószámokban csakis igazolt sportolók vehettek részt, de a futó és ügyességi számokban bárki elindulhatott.

A tizenegyedik alkalommal meghirdetett vetélkedőre szerte az országból érkeztek egyesületek, például Pécsről, Győrből, vagy a fővárosból is.

A VEDAC pontszerzői és a számok nyertesei:

U11. Fiú.
60 méter:
1. Kislaki Péter (PSN Zrt.) 9.1.
600:
1. Iróczki Ambrus (Tovafutók) 2:00.9,
3. Kovács Botond (VEDAC) 2:04.5,
5. Ipacs Zalán 2:10.0.
Távolugrás:
1. Kislaki Péter (PSN Zrt.).
Kislabda hajítás:
1. Pukli Gergő (SVSE) 35.65,
3. Kovács Máté (VEDAC) 29.64,
4. Varga Áron (VEDAC) 26.83,
5. Esső Ádám (VEDAC) 24.78,
6. Kárpáti Levente (VEDAC) 24.38.

U11. Leány.
60:
1. Csahóczi Kamilla (KVDSE) 8.9,
5. Kovács Dóra (VEDAC) 10.0.
600:
1. Mayer Luca (Tovafutók SE) 2:05.5,
3. Lázár Gréta (VEDAC) 2:35.2,
4. Dobi Míra (VEDAC) 2:47.0.
Távolugrás:
1. Csahóczi Kamilla (KVDSE) 4.26,
3. Kiss Vivien (VEDAC) 3.48,
4. Vizeli Melinda (VEDAC) 3.44.
Kislabda hajítás:
1. Vágó Zsófia (Csepeli DAC) 31.12,
2. Kiss Vivien (VEDAC) 27.74,
5. Dobi Míra (VEDAC) 14.96.

U13. Fiú.
60:
1. Trenka Ádám (TÁC) 7.6.
600:
1. Harhai Péter (SVSE) 1:54.0,
6. Dikter Ábel (VEDAC) 2:31.6.
Távolugrás:
1. Trenka Ádám (TÁC) 5.66,
5. Vadas Márk (VEDAC) 3.60,
6. Gáspár Olivér (VEDAC) 3.59.
Kislabda:
1. Birnbauer Zsombor (SVSE) 45.08,
3. Papp-Valkó Benedek (VEDAC) 36.09,
4. Bankó Milán (VEDAC) 31.09,
5. Gáspár Olivér (VEDAC) 22.05,
6. Bankó Olivér (VEDAC) 21.36.

Leány.
60:
1. Kapuy Júlia (BDSE) 8.4,
3. Zsoldos Eszter (VEDAC) 8.6,
4. Felber Zselyke 9.1,
6. Vajthó Barbara (VEDAC) 9.3.
600:
1. Ecseri Angéla (CVSE) 1:47.5,
2. Szemán Kata (VEDAC) 1:50.0,
3. Felber Zselyke (SVSE) 1:52.0,
5. Esső Dóra (VEDAC) 1:57.2.
Távolugrás:
1. Kapuy Júlia (BDSE) 4.76,
6. Zsoldos Eszter (VEDAC) 4.14.
Kislabda:
1. Kerékgyártó Dóra (SVSE) 43.36,
3. Bátor Boglárka (VEDAC) 36.47,
5. Varga Tímea (VEDAC) 27.28,
6. Bodnár Erika (VEDAC) 27.26.

Dobószámok győztesei és VEDAC-os pontszerzők:

Fiú. Kalapácsvetés (3 kg):
1. Füredi Dániel (Pápai AC) 62.78,
4. Görföl Benedek (VEDAC) 48.20,
5. Vajda Bence (VEDAC) 38.62.
Súlylökés:
1. Fábián Bendegúz (Csepeli DAC) 8.24.
Diszkoszvetés (0.75):
1. Füredi Dávid (Pápai AC) 26.43.
Kalapácsvetés (2 kg):
1. Füredi Dominik (Pápai AC) 47.64.

Leány. Diszkoszvetés (0.75 kg):
1. Gáspár Szilvia (VEDAC) 27.61,
2. Fertig Fanni (VEDAC) 24.03.
Kalapácsvetés (2 kg):
1. Fertig Fanni (VEDAC) 48.53,
2. Gáspár Szilvia (VEDAC) 47.45.
Gerelyhajítás:
1. Gál Titanilla (CVSE) 24.59.