Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club
2024. április 20. szombat // Konrád, Tivadar névnap

Két VEDAC-os ezüstérem a Vivicittán

2018. április 18., szerda
Az ország egyik legnépesebb utcai futóversenyén két ezüstérmet szereztek egyesületünk, a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolói: Kovács Tamás a félmaratoni, Koszár Zsolt a tíz kilométeres távon állhatott fel a dobogóra.

Közel harmincezer indulót regisztráltak a 33. Telekom Városvédő Vivicitta Futáson, ahol 84 nemzet és 1150 település képviseltette magát futóival.

A viadal egyik fő versenyszáma a félmaratoni volt, amely vasárnap 9 órakor rajtolt el. A 8500 egyéni induló között a 2014-es londoni olimpikonunk, Kovács Tamás biztos tempófutással szerezte meg a második helyet, ideje: 1:11:49.

Kovács Tamás

A 10 kilométeres versenyre, ahol 13 órakor indították útnak a mezőnyt, összesen hatezer sportoló nevezését fogadták el. Itt végig éles volt a küzdelem, Koszár Zsolt szinte végig vezetett, csak a végén tudta lehajrázni a sokszoros bajnok és riói olimpikon Józsa Gábor. Zsolt aztán nyolc másodperccel lemaradva ért célba másodikként.