2024. május 03. péntek // Tímea névnap

Nyolcadik hely a CSB döntőn

2016. szeptember 14., szerda
A VEDAC és a Pápai AC alkotta Bakony-Balaton Team összesítésben a nyolcadik helyen végzett a Székesfehérváron rendezett atlétikai csapatbajnokság döntőjében.

A tavaszi szekszárdi elődöntő után Székesfehérvár adott otthont az idei csapatbajnokság döntőjének a VEDAC és a Pápai AC alkotta Bakony-Balaton Team részvételével.

Női kalapácsvetésben három veszprémi állhatott fel a dobogóra, Orbán Éva (62,27), Fertig Fruzsina (54,06), Molnár Boglárka (53,43) sorrendben. A férfi kalapácsvetést a Pápai AC versenyzője, Nagy Gergely nyerte, férfi súlylökésben Páli Viktor bizonyult a legjobbnak (16,64), félmaratonon pedig Kovács Tamás hozta az első helyet (1:07,56) a Bakony-Balaton Teamnek.

Kéri Bianka megnyerte a női 800 métert (2:12,12) és 400 méteren is szerzett egy második helyet (55,93) a csapatnak. Szögi István 5000 méteren lett második (14:38,48), férfi diszkoszvetésben Mozsdényi Dávid a harmadik helyen (48,56) végzett, 800 méteren pedig Kiss Gergő ért harmadikként (1:50,46) a célba.

A Bakony-Balaton Team összesen 11 dobogós – öt első, három második és három harmadik – helyezést szerzett, amivel összesítésben a nyolcadik helyen végzett. A klubok egyéni sorrendjében a VEDAC a negyedik helyet szerezte meg.

12. MTK (116,5)

Tavalyi harmadik helye után 2016-ban biztosan szerezte meg a győzelmet a DSC SI-NYSC csapata Magyarország Atlétikai Csapatbajnokságának döntőjében. A két nap során 11 első -, tíz második -, és nyolc harmadik helyezést szereztek a két klub legjobbjai/összesen 436 pontot gyűjtve. Másodikként a GEAC-Ikarus BSE fejezte be a versenyt/372 p. Az első naphoz képest egyet előre lépve, a harmadik legjobb volt a BHSE-KSI SE együttes/330,5 p. A tavalyi döntőben is közel ez a három formáció végzett dobogós helyen, csak más sorrendben.

A dobogósok

A további sorrend: 4. UTE-MTK/313 p. – 5. Viharsarok/277 p. – 6. Pannonia Príma/273 p. – 7. Pannon Duó/250 p. – 8. Bakony Balaton Team/249,5 p. - 9. Konok Kunok/235,5 p. – 10. Dunamentiek/167 p. – 11. BO-KA/163 p. – 12. TFSE-Vasas/132,5 p.

A második nap is hozott figyelemre méltó eredményeket, így Márton Anita súlylökésben 18,35 méterrel győzött; Madarász Viktória 45:06,15-el nyerte a 10 000 méteres gyaloglást; Zsivoczky-Farkas Györgyi 623 cm-t ugrott távolban, velük együtt vasárnap is több riói induló segítette csapatát a minél több pont eléréséhez.

Szikszai Róbert hatvan méter fölé juttatta a diszkoszt/60,23 m – Budapesten 1;07:56-ot futott félmaratonon Kovács Tamás.

A két nap során egyéni számokban hatan dupláztak: Sipos János, Kazi Tamás, Csóti Jusztina, Gyürkés Viktória, Kácser Zita és Márton Anita érte el kétszer is a maximális helyezési számot. (ml)

Forrás: atletika.hu (ml)