2024. május 02. csütörtök // Zsigmond névnap

Diáksportban is eredményes a VEDAC

2016. január 20., szerda
Futó és dobó versenyszámokban is nyertek a VEDAC atlétái diákolimpiai bajnoki címeket.

A veszprémi Simonyi Zsigmond Általános Iskolában ismerték el a legjobb diák sportolók eredményeit. A díjakat Porga Gyula polgármester és Tilinger Balázs, a Magyar Diáksport Szövetség osztályvezetője adta át.

A korábbi évekhez hasonlóan a VEDAC atlétái is számos elismerésben részesültek a diákolimpiákon elért eredmények alapján. Kálmán Alexandra az V. korcsoportos diszkoszvetésben aranyérmet nyert (edzője Mozsdényi Dávid).

A Vetési Albert Gimnázium 4x1500 méteres fiú váltója és a mezei futócsapat is nyerni tudott Bors Máté, Barabás Gábor, Kiss Gergő Xavér, Kovács Olivér összeállításban (edző: Tóthné Stupián Anikó, Koós Hutás László, testnevelő: Vesztergom János, Szász Péter, Varga Balázs). Kiss Gergő Xavér aki 800 m-es síkfutásban is diákolimpiai bajnok lett.

A Vetési Albert Gimnázium leány svédváltó és 4x400 méteres futóváltó csapata Hartung Éva, Csorba Eszter, Renkó Evelin, Bányai Petra összeállításban bizonyult a legjobbnak (edző: Tóthné Stupián Anikó, Németh Eszter, testnevelő: Vesztergomné Nagy Rita, Szász Péter, Erdélyiné Győri Judit). Renkó Evelin 200 és 400 m-es síkfutásban is diákolimpiai bajnok lett.

A 2014/15-ös tanév legeredményesebb diáksportolója cím kategóriában Renkó Evelin, a Vetési Gimnázium tanulója különdíjat vehetett át, kettő egyéni és kettő csapat aranyérmének köszönhetően.

A diáksport területén nyújtott kiemelkedő testnevelői tevékenység elismeréséül díjat vehetett át Tóthné Stupián Anikó, VEDAC atléta edzője.