Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club
2024. április 20. szombat // Konrád, Tivadar névnap

Szezonzáró VEDAC sikerek Siófokon

2014. november 19., szerda
A Balaton Maraton és Félmaraton hétvégéjén összesen öt és fél ezren búcsúztatták futócipőben az utcai szezont.

Sajátos rendezvény az Intersport Balaton Maraton és Félmaraton: immár 11. éve az utcai futások afféle évadzárója. A siófoki Aranyparton a két nap alatt a három szakaszra - harmad, hatod és félmaratonra - bontott távok közül lehet válogatni, egyéniben és páros váltóban. A megyéből 110 induló jelentkezett. Újdonságként idén már szombaton is rendeztek félmaratont, amelyen Berecz Lajos volt a leggyorsabb, és neki jött ki legjobban a lépés a vasárnapi 21 kilométeren is.

Az összetett versenyt Varga Dániel nyerte 2 óra 28 perc 26 másodperccel, a nőknél pedig Merényi Tímea lett az első 2 óra 38 perc 18 másodperces idejével.

A VEDAC nem hiába küldte el versenyzőit a kétnapos eseményre: az egyéni maratonon Fux Dániel ért el 5. helyezést (2:41:05), míg a vasárnapi félmaratonon Brassay Réka 2. lett (1:25:50), míg Kis Áron (1:13:49) egy 3. helyezéssel öregbítette klubja hírnevét.

forrás: hajraveszprem.hu