2024. április 20. szombat // Konrád, Tivadar névnap

Két bajnoki cím a téli szezonban

2015. március 01., vasárnap
Orbán Éva és Páli Viktor szerezte a VEDAC két aranyérmét a Téli Dobó Országos Bajnokságon és a Fedett Pályás Országos Bajnokságon.

A VEDAC Dobó Akadémiája az új felállásban első rangos versenyén vett részt a Téli Dobó Országos Bajnokságon a Népstadion Dobófészerében. A csapat legjobbjai egy héttel korábban tértek haza dél-afrikai edzőtáborukból, és a szezon elejéhez képest remek formában várták a megmérettetést.

Női kalapácsvetésben kettős veszprémi siker született: Orbán Éva 67.75 méterrel magabiztosan nyert, megelőzve a szintén VEDAC-os Fertig Fruzsinát, akitől az elért 66.67 méteres eredmény igazán jónak számít. A hatodik helyet Molnár Boglárka (57.08) szerezte meg. Női diszkoszvetésben Kálmán Alexandra eredménye is biztató: negyedik lett 44.65 méterrel.

A férfi kalapácsvetést a várakozásoknak megfelelően az olimpiai bajnok Pars Krisztián nyerte, mögötte viszont két veszprémi állhatott fel a dobogóra. Pásztor Bence új egyéni csúccsal, 72.14 méterrel ért oda a második helyre, Hudi Ákos pedig harmadik lett szintén jó eredménnyel (71.16). Árvai Krisztián a nyolcadik (59.53), Töreky Balázs a kilencedik (57.33) helyen végzett. Férfi diszkoszvetésben Mozsdényi Dávid ötödik (51.95) lett.

A Fedett Pályás Országos Bajnokságon a legjobb futói nélkül versenyzett a VEDAC, így érmet nem sikerült szerezniük a futóknak. Az egyetlen érmet Páli Viktor szerezte, aki súlylökésben nyert aranyérmet 17.55 méterrel.

Férfi 400 méteren Bartha László negyedik lett (49.08), 800 méteren Kiss Gergő az ötödik (1:52,09), Kovács Olivér a hetedik (1:55,80), Horváth Bálint tizenkettedik (1:57,88) helyen ért célba. 1500 méteren Horváth Bálint nyolcadik (3:57,85), a 4x400 méteres váltó - Kovács Olivér, Kiss Gergő Xavér, Héjja Levente, Bartha László - ötödik (3:27,68) lett.

A női mezőnyben 200 méteren Renkó Evelin a negyedik helyen (25.63) ért célba, 3000 méteren Somogyi Anett szintén negyedik (10:14,09), 400 méteren Kéri Bettina hetedik (59,64) lett. 4x400 méteren két VEDAC-os váltó is indult, a VEDAC „A” - Kéri Bettina, Renkó Evelin, Csorba Eszter, Kéri Bianka - ötödik (3:56,00), a VEDAC „B” - Hartung Éva, Szentesi Barbara, Ladányi Fruzsina, Göncz Anna - hatodik (4:08,88) lett.

forrás:hajraveszprem.hu